اطلاعات تماس

09220690452

بهترین مدل خشک کردن زعفران با بالاترین بازدهی در قیمت

تعداد بازدید : 6526

تعداد نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : 1399/08/05

توسط : علی نجف زاده

اشتراک گذاری :

✅بهترین مدل #خشک_کردن_زعفران با بالاترین بازدهی در قیمت

👈باتوجه به فرارسیدن برداشت گل زعفران از مزارع توسط کشاورزان عزیز، لازم دانستیم مطلب مهم زعفرانی را به اشتراک بگذاریم:

✔️همانطور که می دانید انواع زعفران تولیدی از پاک کردن گل زعفران به شرح ذیل می باشد:

🔸سوپر نگین، 🔸نگین، 🔸شبه نگین، 🔸پوشال قلمدار، 🔸پوشال معمولی، 🔸دسته

😳اگر مقدار کمی زمان بگذارید و سری به قیمتهای انواع زعفران بزنید متوجه میشوید تنها زعفرانی که به خاطر لوکس بودن قیمت آن تفاوت بسیار زیادی با دیگر انواع زعفران دارد نگین سوپر می باشد. یعنی زعفران تولید شده توسط شما ممکن است بخاطر یک ذره سفیدی که داشته باشد و یا فرفری خشک شده باشد کیلویی دو الی چهار میلیون تومان #ارزان تر فی بخورد.
💪پس با همت بیشتر، زیان های احتمالی خود را تبدیل به منفعت کنید.

🤷‍♂حال برای تولید نگین سوپر چه مولفه هایی مورد نیاز ماست؟
👇👇👇👇👇

1- اولین مطلبی که مهم است تا بتوانیم از گل زعفران خود، نگین سوپر تولید کنیم این است که سرقلم های قرمز داخل گل زعفران بایستی درشت باشد. این امر به تقویت زمین مربوط می شود و باید قبلا این کار صورت می گرفته و لذا درحال حاضر ما نمیتوانیم کاری برای این مطلب انجام دهیم

۲-دومین مطلبی که حائز اهمیت است نحوه جداکردن سرقلم های قرمز می باشد. حتما مد نظر داشته باشید که سرقلم ها از سر سه بندی باید جدا شود. نباید طوری جداشوند که سه شاخه سرقلم با مقدار کمی از ریشه به هم متصل باشند.

۳-نحوه خشک کردن در تولیدنگین سوپر بسیار مهم است: بهترین راه این است یک چهارچوب چوبی درست کنید که چهار الی شش طبقه داشته باشد و در هر طبقه یک قاب چوبی که کف آن را با پارچه حریر به این قاب چسبانده باشید. حالا سرقلم های خیس را داخل قاب چوبی یعنی روی پارچه های حریر (که عمدتا در پرده ها استفاده می کنند) پاشیده بطوری که انداره یک بند انگشت روی هم بپاشانید و آن قاب را در یک طبقه بگذارید که هم هوا از زیر وهم از بالای آن در جریان باشد تا سریعتر خشک شود و سیاه نشود.
👌حتما این چهارچوب را در جایی بگذارید که نزدیک به گرما باشد تا هرچه سریعتر زعفران شما خشک شود.
👆👆👆در اینصورت شما براحتی میتوانید #نگین_سوپر تهیه کنید.
❌درغیر اینصورت زعفران تولیدی توسط شما از انواع دیگر زعفران غیر از نگین سوپر خواهد بود و هر کیلو با قیمتی حدودا دو الی چهار میلیون تومان کمتر از شما خریداری خواهد شد.

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *

شماره تماس

آدرس الکترونیک

دیدگاه شما *