اطلاعات تماس

09220690452

نام : مهدی

نام خانوادگی : سلیمانی ازغندی

نام پدر : محمد

توضیحات :

مهدی سلیمانی ازغندی  پسر آقای محمد سلیمانی و نوه حاج محمد علی سلیمانی میباشد.

این ورزشکار دارای مدرک مهندسی مکانیک است و در واحد تعمیرات حمل و نقل منطقه عملیاتی خانگیران فعالیت می نماید و به مدت 10 سال به صورت حرفه ای این ورزش را ادامه می دهد و دارای کارت ایرانگردی و جهانگردی است.

ایشان آغاز فعالیت های ورزشی خود را  در رشته های دوچرخه سواری ، قایقرانی ، دروازه بان تیم فوتبال ملوان بوشهر ، جودو و بدنسازی برشمرد.

این جوان موفق ازغندی، درباره برخی از سفرهای داخلی و برون مرزی خود اظهار داشت : اولین سفر با دوچرخه به 10 سال قبل بر می گردد که سفر خود را از بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا (ع) به سمت حرم امام خمینی (ره )  آغاز کردم و این آغاز پیمان خود بر سر ماندن در این رشته ورزشی بود. در این سفر هفت روزه به تنهایی مسیر 960 کیلومتری مشهد به تهران را رکاب زده و در همه مسیر این فکر را با خود تداعی می کردم و به بازسازی یک نقشه بزرگ برای آینده می اندیشیدم تا به تمام نقاط جهان سفر کنم و سفیر شایسته ورزشی برای ایران اسلامی باشم.

وی افزود : سفرهای بعدی طی طریق مسیر یک هزار و 700 کیلومتری مشهد تا ارومیه ، سفر به یزد ، جنوب استان خراسان جنوبی و دریاچه نئورسوپاتان در استان اردبیل بوده است. همچنین سال گذشته نیز با شعار صلح و دوستی سفربرون مرزی خود را با یک دوچرخه سوار دیگر به نام جواد عدالتی به مقصد کشور آذربایجان را به انجام رساندیم.

ازغندی از همراهی همسرش در این سفرها طی دو سال اخیر خبر داد و تصریح کرد : طی دو سال اخیر همسرم در این سفرها همراه داشته ام که در سال اول به صورت آماتور و در سال بعد به صورت حرفه ای این ورزش را ادامه می دهد. همسر وی دانشجوی دکترای ریاضی دانشگاه مشهد است.


ایشان ، رمز موفقیت در این رشته ورزشی را داشتن صبر و حوصله ، عشق و باور و ایمان قوی به خداوند را رمز موفقیت در این رشته دانست.

سفرنامه جوان موفق ازغندی، آقای مهدی سلیمانی به گرجستان ، همراه با همسر محترمشان :


روز اول :مسجد کبود وال در حال نهار خوردن


روز دوم : موزه ایروان


روز دوم: قسمت بالایی پارک ایروان


روز دوم : نماد یادبود بالای شهر ایروان


روز دوم : مادر ارمنستان


روز دوم : موزه جنگ


روز دوم : میوه های کاملا ارگانیک در کنار جاده
آلو، زردآلو، توت،گردو، تمشک


روز دوم :  زردآلوی شیرین


روز سوم : محل اطراق و کمپ شب گذشته


روز سوم : رکاب زنی
حرکت به سوی دریاچه سوان


فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *

شماره تماس

آدرس الکترونیک

دیدگاه شما *

علی سلیمانی

23 مرداد 1397

سلام عمو جان ازینکه بسلامتی رفتیدوبرگشتید خیلی خوشحالم وبهت افتخار میکنم.

حسن امیری نیک

8 تیر 1397

با سلام اقای سلیمانی موفق در همه کارهای روز مره موق باشید