اطلاعات تماس

09220690452

نام : حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدکاظم

نام خانوادگی : سعیدی

نام پدر : غلامحسین

توضیحات :

حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدکاظم سعیدی درسال 1309 شمسی در قریه فرشه روستای مجاور ازغند، از پدری عالم و خطیبی توانمند و مادری عالمه پای به عرصه وجود نهاد. مقداری از ادبیات را نزد پدر و سپس در حوزه علمیه شهرستان کاشمر به ادامه تحصیل مشغول شدند.

پس از پایان دوره سطح به حوزه علمیه مشهد مهاجرت و نزد اساتید بزرگ به فرا گیری ادبیات و فقه پرداختند. شوق و ذوق فراوان و علاقه و استعداد خدادادی ایشان در دستیابی به دریای معارف اسلامی با عث شد تا همیشه مورد توجه واقع شوند، تاجاییکه موفق به فراگیری و تسلط در علوم حوزوی گردیدند. ایشان در سال 1341 شمسی بنا به دعوت عده ای از اهالی و مومنین شهرستان آمل به آن شهر مهاجرت و رحل اقامت افکندند و باعث و مسبب عمران و آبادی زیادی درین شهر گردیدند. و هنوز بعد از چندین سال ذکر و آثار ایشان در آن شهرستان باقی است.

 متاسفانه ایشان به دلیل ابتلا به بیماری در سال  1354 شمسی دار فانی را وداع گفتند و اصحاب خود را تنها گذاشتند. حاج آقا سعیدی نه تنها در یک جا بلکه هر جا پا میگذاشتنه وجودشان برکت و خیر بود. تکایا و مساجدی که در روستای فرشه و ازغند بانی بودند، هنوز آباد و از بنا های با برکت ایشان است. و برای عمران و آبادی روستای فرشه چاه عمیقی به همت و تلاش ایشان زده شد، که وضع معشیتی مردمش دگرگون گشت. روحشان شاد.....

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *

شماره تماس

آدرس الکترونیک

دیدگاه شما *