اطلاعات تماس

09220690452

نام : حجت الاسلام حاج محمد علی

نام خانوادگی : رضایی ازغندی

نام پدر : ------

توضیحات :

حجت الاسلام حاج محمد علی رضایی ازغندی (شیخ قنبر) متولد 1333 شمسی که دروس ابتدایی را در ازغند و سپس به مدرسه علمیه کاشمر(حاج سلطان العلما)مشغول دروس حوزوی شدند. بعد از اتمام دروس این مدرسه برای ادامه تحصیل به قم هجرت نمودند. حدود 31 سال در شهر مقدس قم به تحصیل و تدریس علوم دینی مشغول بوده و با پیروزی انقلاب که فعالیت ایشان زبانزد خاص و عام بود.
سپس بعنوان حاکم شرع هیئت واگذاری زمین در جنوب خراسان و به مدت هشت سال در شهر های  : کاشمر  ، گناباد ، قاین ، فردوس ، طبس ، بشرویه ، بردسکن ، خلیل آباد ، و مرکز بیرجند به فعالیت مشغول بودند و با حفر چاه عمیق در منطقه کویری جنوب خراسان با توجه به حفظ منابع طبیعی و پوشش گیاهی در منطقه برای هر فرد ده هکتار زمین و 24 ساعت آب تحت عنوان واحد مشاع واگذار نمودند که این کار باعث نجات تعداد زیادی از محرومین منطقه گردید و در این سالها که مسئول منطقه بوده یک متر زمین هم به خودشان منظور نکردند و در منطقه زادگاهشان ازین بابت معروفند.

در تابستان سال 1389 شمسی، حاج آقا از طریق هجرت بلند مدت که از بهترین خدمات پس از انقلاب برای مسلمین است، ماموریت گرفته اند که در روستای زادگاهشان، ازغند بعنوان عالم روستا خدمت کنند. حاج آقا اهل شعر و قلم و تفسیر قرآن و تبین احادیث اهل بیت نیز میباشند، که با بیان شیرین و شیوا برای مردم خطابه های مهم ایراد میکنند.
 حاج آقا دارای شش اولاد که چهار پسر و دو دختر  میباشند. یکی از پسران  بنام عمار جوانمرگ شده و پسر دیگرشان شیخ حامد راه پدر را ادامه داده و بقیه هم دارای تحصیلات عالیه هستند.

این روحانی بزرگوار در سال 1395 فوت شدند، و ایشان در آرامگاه سید حمزه معروف به باغ مزار به خاک سپرده شدند.

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *

شماره تماس

آدرس الکترونیک

دیدگاه شما *

sdnpsdk l,s,d hcyknd

20 فروردین 1397

باعرض سلام وادب . به نظر می رسد اطلاعات مربوط به ایشان به روز نیست . ایشان به رحمت ایزدی پیوسته و در باغ مزار کاشمر مدفون هستند