اطلاعات تماس

09220690452

عشق و حب ازغندی

تعداد بازدید : 7993

تعداد نظرات : 1 نظر

تاریخ انتشار : 1397/11/27

توسط : سمانه فرهادی

اشتراک گذاری :

  سلام و درود بر یاران هم ولایتی
چند روز قبل مرد خوشفکر و خستگی ناپذیر ازغند جناب باصری برای مرحمت اثر ارزشمند خود به دفترم تشریف آورده بودند که. به دلیل مآموریت توفیق زیارت ایشان حاصل نشد.
اما نکته اینجاست از لحظه ای که این اثر را روءیت نمودم و تورقی شد ؛گویا در دنیای دیگری سیر می کردم ؛زبان شیوا و محاوره ای ایشان بر ملاحت آن اثر افزوده وآن را خواندنی تر نمود .
شوق و اشتیاق مطالعه به اینجا ختم نشد و به محض ورود به منزل کتاب در دست به مطالعه ادامه دادم واگر زیاده گویی نباشد قسمت اعظم آن مطالعه شد و حال و هوایی داد .
مولوی می گوید:
هر کسی کو دور ماند از اصل خویش
باز جوید روز گار وصل خویش
و به قول حکما:
کل شیئ یرجع الی اصله
خوب القصه که حضرت باصری یک روز شیرین و خواندنی را برای ما رقم زد ؛خدا قوت.

اما همولایتی های عزیز گمان می کنم تهیه ی این کتاب به نوعی فرض و واجب برای هر ازغندیست تا فرزندان آن خاک پاک از نیاکان و ما سلف خود و جغرافیای آن مطلع باشند و به آن افتخار کنند همانطور که ما به کشور و دیرینه ی آن افتخارمی کنیم .

نکته ی دیگر حضرت باصری ما خستگی ناپذیر و با همت والای خود داستان را ادامه داده و برگ های زرین دیگری از اوراق مشعشع ناحیت ازغند برایمان فراهم سازند باشد که بصیرت ما از گذشته افزون  گردد؛ علی ایحال در عرض آخر همه ی ازغندی هایی که این کتاب را مطالعه کرده اند بی صبرانه منتظر اثر بعدی خواهند بود وبه سایر دوستان توصیه خواهند داشت که این اثر را تهیه کنند.
سخن بسیار است باشد تا وقت دگر
حافظ شیرین سخن می فرماید:

"سایه ی معشوق اگر افتاد بر عاشق چه شد"
"مابه او محتاج بودیم او به ما مشتاق بود"
"سرتان سبز و روزگارتان خوش"

"ارسالی از : حاج مصطفی اسدی "

 

Mousavi

28 بهمن 1397

سلام جناب آقای دکترمصطفی اسدی عزیز : الحق والانصاف که رعایت " لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق " را باقلم شیوای خود از ذهن پاک به طشت قلم انتقال داده اید و بحق کار این مرد بزرگ وخستگی ناپذیر " جناب آقای علی اکبر باصری " را که در راه اعتلای نام کهن دیار ازغندزحمات فراوانی را متحمل شده اند مورد ستایش قرار داده اید . مدحی زیبا از روی اختیار وبریک عمل خوب ، که درعالم مدح بریک عمل نیک ممدوح . اما: کهن دیارازغند ومسئولان آن علیرغم همه کاستیهای مادی به نظر می رسد که برای پیشبرد کارها و ایجاد انگیزه برای کار و تلاش بیشتر ، بیشتر ازکمکهای مادی به کمکهای معنوی وحمایتهای فکری نیازمند که باید از طرف فرهیختگان وادیبانی همچون حضرتعالی و دیگر فرزندان وطن که بحمدالله کم هم نیستند تحقق یابد امید است حال که با تورق کتاب " ازغند شهرسبز " بیش ازپیش باحال وهوای زادگاه آباء واجدادیتان اسدی های خوش نام و از طرف مادری با سادات موسوی آشنا شده اید و " بوی جوی مولیان آید همی را " در روح وروان شما زنده کرده است کما فی السابق با تبیین اندیشه ها ونشان دادن راهکارهای عملی وقابل اجرا به مسئولین سخت کوش سهم خودرا بیش از پیش نسبت به اعتلای نام ازغند وازغندی ادا فرمائید . توفیقات روز افزون حضرتعالی را آرزومندم.

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *

شماره تماس

آدرس الکترونیک

دیدگاه شما *