تغییر رنگ قالب
موضوعات سایت


مطالب ارسال شده امروز +0

تعداد 253
تمام مطالب 3167


        

امار سایت
آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 3167
کل نظرات: 388
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 434
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: سیف الله آذری فر (آذری ازغندی)
نظرسنجی

نظر شما درباره قالب جدید سایت ؟


 
» مذهبی

در تاریخ:16-04-1393, 22:08  | بازدید ها: 704  |  نمایش نظرات

محبت الهي و آثار آن

در ادعيه آمده: «اللهم ارزقني حبک و حب من يحبک و حب کل عمل يوصل اليک».

از کشّاف حقايق، امام صادق(علیه السلام) پرسيدند: آيا حبّ و بغض جزو ايمان است؟ فرمودند: «مگر ايمان غير از حب و بغض است؟!» ايمان يعني حبّ، حب‌ّالله و حب الرسول و اين حبّ است که شما را از منطقه‌هاي مختلف در اين حوزه مقدسه جمع کرده. اين حب‌الله است که سبب شد اين قيافه‌هاي نوراني را پيدا کنيد. ما چون خدا را دوست داريم، مدرسه علميه را دوست داريم، مسجد را دوست داريم، اسما و صفات حق‌تعالي را دوست داريم؛ «من احبّ شيئاً احبّ آثاره». اين حبّ‌الله است که ان‌شاءالله سبب مي‌شود شما به مراحل خيلي بالايي برسيد. بنابراين، از اين محبت‌ها بطلبيد. بايد با اين محبت‌ها آشنا شد.

دعاهايي که از معصومين(علیهم السلام) به دست ما رسيده است، جلوه‌گاه اين محبت‌هاست. انس به دعا پيدا کنيد. علاقه به اصرار پيدا کنيد. آن‌چه مي‌خواهيد را اصرار کنيد و بگيريد. در همين مدرسه فيضيه حجره‌اي داشتم. روزي استادم، که فرد متقي و انسان زاهدي بود، به من گفت: اجازه مي‌دهيد به اين حجره بروم و مقداري دعا بخوانم و شما نيز نباشيد؟ درِ حجره را بست و پس از حدود دو ساعت بيرون آمد، در حالي‌که چشم‌هايش از فرط اشک و گريه پر از خون شده بود. شما اين حالات را پيدا کنيد. بهترين اوقات انسان وقتي است که خودش تنها يا در نزد شخصي بزرگوار، يک توجهي پيدا کند.

توصيه مي‌کنم اي برادران، بکوشيد تا نمازتان را خوب کنيد. زحمت بکشيد تا اين نفس را تسليم کنيد. گاهي اوقات خيال مي‌کنيم تسليم پروردگار هستيم، ولي همان‌طور که مرحوم علامه طباطبايي(ره) فرمودند، يکي از موارد امتحان الهي همين است که انسان نمي‌تواند پنج‌دقيقه، ده دقيقه نفس را آن‌چنان مهار و رام کند که در نماز با خدا باشد و اين از عجز ماست. توصيه ‌دارم که به‌دست‌آوردن افسار نفس، با مجاهده درست مي‌شود. گاهي بعضي از افراد مي‌گويند: يک دعايي يا يک چيزي بگوييد که ما در نماز با خدا باشيم.

اين‌ها با دعاکردن و قرص‌خوردن و امثال اين‌ها درست نمي‌شود. اين امر مجاهده مي‌خواهد. بايد مدت‌ها بکوشيد تا ان‌شاءالله پيروز شويد. خيلي مراحل دارد. وقتي شخص مقداري در مسير خودسازي قرار گرفت و اشک و تضرعي پيدا کرد، به مقاماتي دست يافت، تازه شيطان از درون، انسان را مشغول مي‌کند و مي‌گويد: تو ديگر کسي شدي، چنان و چنين شدي! گذر از اين مرحله خيلي سخت است.

«اللهم اني اسئلک ان تملأ قلبي حباً لک و خشيةً منک و ايماناً بک»

Avatar

مشخصات نویسنده مطلب

نویسنده: احمد احمدی
آدرس ایمیل: aaa@yahoo.com
تعداد مطالب: 18
تعداد نظرات: 1
گروه کاربری: کاربر جدید
آخرین بازدید: 9 مرداد 1394 14:01
تاریخ ثبت نام: 30 دی 1392 21:05
مشخصات اضافی:
امضا:
نام کامل:
محل سکونت:
آی دی یاهو:
برچسب ها:
اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.