اطلاعات تماس

09220690452

نام : حسن

نام خانوادگی : ماندنی ازغندی

نام پدر : علی

توضیحات :

شهید حسن ماندني ازغندي درمورخه 1340/08/01 در خانواده اي مذهبي و متدين به اسلام و كشاورز پيشه در روستاي ازغند چشم به جهان گشود و چهارمين فرزند خانواده بود .
او از كودكي علاقه مند به فعاليت هاي مذهبي بود و پس از طي دوران كودكي به علت درآمد كم پدر جهت كمك به درآمد خانواده همراه ديگر برادر و خواهران خود مشغول به كار قالي بافي شد و جهت تحصيل به صورت شبانه كه در آن زمان اكابر ناميده مي شد، مشغول به تحصيل شد. سپس در اوايل نوجواني جهت كار به مشهد مقدس رفته و در كارهاي بنايي مشغول شد و در رشته گچ كاري استاد شده و تا موقع رفتن به سربازي مشغول به اين كار بود. در اين زمان بود كه انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) شروع شد و ايشان با توجه به علاقه زيادي كه امام داشت در تمام راهپيمايي ها شركت فعال داشت و طوري كه خودش بيان مي كرد، جزء اولين گروهي بوده كه در مشهد راهپيمايي مي نموده اند.
 سپس به ازغند آمده و به اتفاق ديگر دوستداران امام گروه راهپيمايي راه انداخته و در روستا راهپيمايي مي كردند و در همين زمان بود كه با توجه به اوج رسيدن راهپيمايي ها در شهرها وكمبود نان، ايشان با بلندگو در كوچه هاي روستا راه ميرفت و مردم را جهت تحويل نان تشويق مينمود، و روزانه تعداد زيادي نان جمع و به شهر ميفرستاد پس از شروع جنگ تحميلي ايشان تنها راه رفتن به جبهه را در رفتن به سربازي ديد وجهت رفتن به سربازي به حوزه نظام وظيفه رفته تا خود را معرفي نمايد. اما باتوجه به پايين بودن سن ايشان از دادن دفترچه خودداري ميشود. لذا ايشان به ثبت احوال مراجعه و درخواست تعويض شناسنامه و افزايش سن مينمايد و پس از تعويض شناسنامه به حوزه نظام وظيفه رفته و دفترچه اعزام به خدمت دريافت ميدارد و به خدمت مقدس سربازي اعزام ميشود.

ايشان پس از طي دوران آموزش نظامي در تهران و پس از تقسيم شدن سربازان به پادگان هوايي شكاري بمب افكن تبريز منتقل مي شوند. به گقته ي هم خدمتي شهيد(جناب آقاي علي باشي) ايشان با هم خدمتي هاي ديگر علاقه بسيار به جبهه داشتند. شهيد حسن ماندني در عمليات طريق القدس جيهه ي كرخه نور با هدف آ زاد سازي شهر بستان و بيش از 50 روستاي منطقه در گروه هاي نامنظم شهيد چمران در تاریخ 7/ 9 / 60 13شربت شهادت را مي نوشد.

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *

شماره تماس

آدرس الکترونیک

دیدگاه شما *