اطلاعات تماس

09155122338

نام : حسن

نام خانوادگی : ماندنی ازغندی

نام پدر : علی

توضیحات :

شهید حسن ماندني ازغندي درمورخه 1/8/1340در خانواده اي مذهبي ومتدين به اسلام وكشاورز پيشه در روستاي ازغند چشم به جهان گشود وچهار مين فرزند خانواده بود .
او از كودكي علاقه مند به فعاليت هاي مذهبي بود و پس از طي دوران كودكي به علت درآمد كم پدر جهت كمك به درآمد خانواده همراه ديگر برادر وخواهران خود مشغول به كار قالي بافي شد و جهت تحصيل به صورت شبانه كه درآن زمان اكابر ناميده مي شد مشغول به تحصيل شد. سپس دراوايل نوجواني جهت كار به مشهدمقدس رفته ودر كارهاي بنايي مشغول شد و در رشته گچ كاري استاد شده وتا موقع رفتن به سربازي مشغول به اين كار بود دراين زمان بود كه انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) شروع شد و ايشان باتوجه به علاقه زيادي كه امام داشت درتمام راهپيمايي ها شركت فعال داشت و طوري كه خودش بيان مي كرد جزء اولين گروهي بوده كه در مشهد راهپيمايي مي نموده اند.
 سپس به ازغند آمده و به اتفاق ديگر دوستداران امام گروه راهپيمايي راه انداخته و در روستا راهپيمايي مي كردند ودر همين زمان بود كه با توجه به اوج رسيدن راهپيمايي ها در شهرها وكمبود نان، ايشان با بلندگو در كوچه هاي روستا راه ميرفت و مردم را جهت تحويل نان تشويق مينمود و روزانه تعداد زيادي نان جمع و به شهر ميفرستاد پس از شروع جنگ تحميلي ايشان تنها راه رفتن به جبهه را در رفتن به سربازي ديد وجهت رفتن به سربازي به حوزه نظام وظيفه رفته تا خود را معرفي نمايد اما باتوجه به پايين بودن سن ايشان ازدادن دفترچه خودداري ميشود لذا ايشان به ثبت احوال مراجعه ودرخواست تعويض شناسنامه و افزايش سن مينمايد وپس از تعويض شناسنامه به حوزه نظام وظيفه رفته ودفترچه اعزام به خدمت دريافت ميدارد وبه خدمت مقدس سربازي اعزام ميشود.

ايشان پس از طي دوران آموزش نظامي در تهران وپس از تقسيم شدن سربازان به پادگان هوايي شكاري بمب افكن تبريز منتقل مي شوند. به گقته ي هم خدمتي شهيد(جناب آقاي علي باشي) ايشان با هم خدمتي هاي ديگر علاقه بسيار به جبهه داشتند شهيد حسن ماندني در عمليات طريق القدس جيهه ي كرخه نور با هدف آ زاد سازي شهر بستان و بيش از 50روستاي منطقه در گروه هاي نامنظم شهيد چمران در تاریخ 7/ 9 / 60 13شربت شهادت را مي نوشد

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *

شماره تماس

آدرس الکترونیک

دیدگاه شما *